Praktyki w Serwisie PS Komputer

Jeżeli jesteś uczniem szkoły związanej z branżą komputerową i chcesz odbyć praktyki, które nauczą Cię wielu przydatnych umiejętności to zapraszamy do naszej firmy. Tym, którzy chcą tylko "odbębnić praktyki", z góry dziękujemy. Nie będziemy się wzajemnie męczyć.

Poniżej zamieszczamy opinie na temat odbytych w naszej firmie praktyk. Zbieramy je dopiero od roku 2011, więc brakuje większości z poprzednich lat. Staramy się je uzupełniać w miarę jak nasi uczniowie odwiedzają nas.

Tematy, w których możesz nabyć praktyki to:

 • Sieci komputerowe w tym projektowanie, okablowanie, zastosowanie urządzeń sieciowych, serwery sprzętowe.
 • Serwery Microsoft - instalacja, konfiguracja, serwisowanie.
 • Serwis sprzętu i oprogramowania.
 • Budowa i projektowanie stron internetowych.
 • Konfiguracja i zarządzanie sklepem internetowym w tym również synchronizacja z programem sprzedaży.
 • Systemy firmy InsERT - Subiekt, Gestor, Sello i inne o ile zajdzie taka potrzeba.
 • Programowanie w oparciu o platformę Net Framework - C#.
 • Tematyka chmury Microsoft Azure i Office 365.
 • I wiele innych drobniejszych zagadnień związanych z pracą serwisu komputerowego.

Opinie po zakończeniu Praktyk

Nie ingerujemy w treść opinii. Są one pisane przez naszych absolwentów po wystawieniu oceny końcowej w dzienniczku praktyk.

 

Marcin

Bardzo dobrze będę wspominał praktykę w PS Komputer. Byłem zaskoczony przyjazną atmosferą panującą w sewisie, o wszystko mogłem zapytać i zawsze otrzymywałem satysfakcjonującą odpowiedź. Było trochę śmiechu, ale była też praca i to niepolegająca na zamiataniu, czy przenoszeniu pudeł. Tak naprawdę na tych praktykach nauczyłem się o informatyce więcej niż przez trzy lata szkoły. Pracownicy dawali mi sporo ciekawych zadań i pomagali przy ich wykonywaniu. Tłumaczyli co, dlaczego i jak powinienem zrobić, a tempo pracy mogłem dostosować do własnych potrzeb. Z drugiej strony jednak pozwalali na dozę swobody, kiedy mogłem samemu poeksperymentować z zepsutym sprzętem. Na pewno będę polecał praktyki w PS Komputer, ale też sam serwis, bo widziałem od kuchni jak profesjonalnie podchodzą do klientów.

Paweł

Cześć :) jestem Paweł i miałem przyjemność odbyć praktyki zawodowe w firmie PS Komputer. Atmosfera praktyk była bardzo przyjazna, czasem można było się też się trochę pośmiać, więc cały okres upłynął szybko i bez problemów. Nie będę kłamał, pracują tu naprawdę mili ludzie ;). Jeśli chodzi o rzeczy, które można się tu nauczyć to na pewno będzie to rozłożenie laptopa na czynniki pierwsze, a potem złożenie go tak, aby nie zostały ci żadne śrubki, a przynajmniej tak było w moim przypadku :). Oprócz tego w końcu nauczyłem się zarabiać kable sieciowe ETHERNET - RJ-45. Jest jeszcze masa rzeczy, których się tu nauczyłem, no ale nie będę wymieniał ich wszystkich. Mogę jeszcze wspomnieć o tym, że poznałem też wiele aspektów związanych z HTML. Uważam praktyki w PS Komputer za miłe doświadczenie w moim życiu. Polecam i pozdrawiam :).

Remigiusz

Praktyki były fajne. Przyjazny personel zawsze gotowy wszystko wytłumaczyć, Panowała przyjemna koleżeńska atmosfera. Czas szybko leciał, sporo się nauczyłem, naprawiając laptopy czy komputery.

Marcin

Praktyki w firmie PS Komputer były bardzo fajne. Panuje tu bardzo miła i przyjazna atmosfera, więc nie ma się czego bać. W tej firmie można się wiele nauczyć, nie tylko z dziedziny informatyki. Jeżeli czegoś nie wiedziałem, to ktoś mi wyjaśnił, a nie krzyczał. Żałuję tylko tego, że te praktyki tak szybko zleciały. Najchętniej odbyłbym je jeszcze raz!

Krystian

Praktyki w serwisie PS Komputer były bardzo ciekawe. Każdy dzień przynosił nowe zadania i nowe doświadczenia, których można było się nie spodziewać przychodząc tutaj. Niektóre prace były okropnie monotonne i lenistwo odbierało chęci, jednak efekt końcowy ukończenia praktyk w tym serwisie spełnił moje oczekiwania i czuję się usatysfakcjonowany. Praktykant idący z ciężką pracą za rękę na pewno pod koniec praktyk będzie równie zadowolony.

Bartek Orszanowski

Praktyki w PS Komputer to przyjemnie spędzony czas, przez który nuczyłem się wielu zagadnień związanych z serwisowaniem sprzętu komputerowego. Polecam wszystkim, którzy chcą poznać prace serwisu oraz sprawdzić się w roli serwisanta :)

Stanisław Kilanowski

Praktyki w firmie PS Komputer były przyjemne i udane. Bardzo szybko nawiązaliśmy wspólny język z pracownikami firmy. Panująca atmosfera była nieustannie pozytywna. Poza rutynowymi zadaniami, typu instalacja systemu, mieliśmy kilka razy okazję spróbować czegoś nowego i ciekawego. Z kolei w przypadku niewiedzy, nie zostaliśmy od razu zgaszeni, lecz otrzymaliśmy wymagająca pomoc. Gdybym mógł - z pewnością powtórzyłbym to doświadczenie.

Kamil i Grzegorz

Praktyki w PS Komputer zaliczamy do udanych, ciekawych, przyjemnych i z pewnością o nich nie zapomnę. Wielkim plusem było pozostawienie nam, praktykantom, "wolnej ręki" w serwisowaniu urządzeń. Sposób diagnozy i naprawy danego urządzenia wybieraliśmy sami, serwisanci jedynie obserwowali nasze działania i udzieleli pomocnych rad. Pracowaliśmy samodzielnie, a więc nasze decyzje i działania musiały być przemyślane, rozważne i konsekwentne. Pracy nie brakowało, a to, co robiliśmy było związane z naszymi zainteresowaniami, więc wykonując zlecenia dla klientów nauczyliśmy się przydatnych rzeczy z obsługi i serwisowania komputerów i laptopów. Poznałem sporo ciekawych "trików" informatycznych oraz przydatnych programów. Poza tym, w serwisie zawsze panowała przyjazna, miła i przede wszystkim wesoła atmosfera w gronie doświadczonych, koleżeńskich pracowników firmy, więc praca nie dłużyła się i była po prostu przyjemna. Firmę PS Komputer na pewno poleciłbym wszystkim praktykantom - informatykom jak i elektronikom

Tomasz

Przez miesiąc czasu podczas praktyk w serwisie PS Komputer nauczono mnie zagadnień z dziedziny informatyki, które nie były mi znane bądź w małym stopniu Lekcja wyciągnięta z miesięcznych praktyk na pewno przyda mi się w dalszej karierze informatycznej.

Dominik

Praktyki w PS Komputer uznaje za bardzo pomocne w dalszym moim rozwoju zawodowym. Nauczyłem się wielu rzeczy, których nie miałbym okazji się nauczyć w domowych warunkach. Wiele sytuacji wydających się bez wyjścia, okazały się być bardzo proste w rozwiązaniu dzięki serwisantom z PS Komputer. Polecam i na pewno będę wracał miło wspomnieniami.

Miłosz

Odybyłem praktyki od 25.05.15 do 19.06.15. Przez okres miesiąca dzięki serwisowi PS Komputer nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy, które będę wykorzystywał w dniu codziennym. Praktyki uważam za udane, bardzo miło pracowało się z całym zespołem.

Patryk

Praktyki w PS Komputer uważam za świetne. Zobaczyłem na własne oczy jak wygląda praca w serwisie. Dzięki praktykom nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy, które będę wykorzystywał w przyszłości. Panuje tu wspaniała atmosfera, dzięki której praktykant czuje się swobodnie.

Robert

W dniach od 24 listopada do 19 grudnia odbywałem praktyki w PS Komputer, z których jestem zadowolony. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy, zdobyłem umiejętności potrzebne w przyszłości. Zrozumiałem jak czują się rodzice w pracy, nie mają lekko. Mogę z czystym sumieniem polecić tutaj praktykę innym zainteresowanym, ponieważ atmosfera jest w porządku i wymagania są spore. Jeżeli ma się chęci do pracy i zdobywania wiedzy to miejsce jest odpowiednie, obijać się tutaj nie można. Polecam.

Przemek

W listopadzie 2014 odbywałem praktyki w PS Komputer. Polecam serdecznie wszystkim, którzy chcą się czegoś nauczyć, nie tylko uczniów technikum informatycznego, również elektroników. Miła atmosfera i pozytywna atmosfera do nauki.

Kacper

W listopadzie miałem okazję odbyć niezwykle ciekawą praktykę w firmie PS komputer, w której nauczyłem się wiele o serwisowaniu sprzętu i oprogramowania. Jako uczeń Technikum Elektronicznego zależało mi niezmiernie na możliwości złożenia komputer od podstaw marzenie zrealizowałem szybko i powtórzyło się wielokrotnie. Z praktyk jestem niesamowicie zadowolony. Mam nadzieje, że moi koledzy którzy podjęli praktykę w innych firmach mieli choć w połowie tak dobrze jak Ja. :D

Kamil

Zdecydowałem się na praktyki w PS Komputer czego nie żałuję. W firmie panuje przyjazna i miła atmosfera zachęcająca do pogłębiania swojej wiedzy nt. komputerów, laptopów oraz innych urządzeń które wymagają naprawy w serwisie komputerowym. Przez 4 tygodnie praktyk nauczyłem się bardzo wiele oraz poznałem działanie profesjonalnego serwisu komputerowego. Zachęcam przyszłych praktykantów do odbycia swoich praktyk w PS Komputer.

Rafał

W okresie od 12 maja do 6 czerwca odbywałem praktyki zawodowe w firmie PS Komputer. Okres praktyk spędzony w tej firmie był niezwykle owocny i przyjemny. W ciągu spędzonych tu 4 tygodnia nauczyłem się więcej niż przez 3 lata w szkole. Zawsze panowała tu miła i przyjazna atmosfera, co dodatkowo motywowało do poszerzania zdobywanej wiedzy oraz przychodzenia do pracy. Po spedzonym tu miesiącu, żałuję że muszę wracać do szkoły. Szczerze polecam firmę PS Komputer wszystkim przyszłym praktykantom.

Mateusz

Informatyka coraz częściej pojawia się w naszym życiu codziennym. Wystarczy przejść się w centrum miasta, a po obu stronach ulicy ujrzymy same sklepy i serwisy komputerowe. Sam poszukując miejsca, gdzie mogę odbyć praktyki zawodowe, doświadczyłem jak bardzo powszechna jest ta dziedzina życia. Niestety w prawie każdym serwisie usłyszałem wyraźne "nie".Inaczej było jednak w sklepie PS Komputer. W serwisie od samego początku doświadczyłem miłej atmosfery. Okres praktyk był dla mnie bardzo owocny. Codzienna styczność ze sprzętem komputerowym sprawiła, że nauczyłem się o wiele więcej niż w szkole, w której praktyki było niewiele. Bardzo miło wspominam czas w serwisie PS Komputer i polecam to miejsce każdemu kto chce się czegoś nauczyć w spokojnej i luźnej atmosferze.

Mikołaj

Idąc na praktyki brałem pod uwagę tylko dwa wyjścia. Pierwsze, nic nie umiem, a serwisanci nie pomagają mi w zdobywaniu wiedzy. Drugie, bardziej optymistyczne, większość czasu spędzam przy miotle i ekspresie do kawy, co suma summarum daje podobny rezultat. Na całe szczęście żadne z wyżej wymienionych scenariuszy się nie spełnił, wręcz przeciwnie. W ciągu zaledwie kilku tygodni zdobyłem niezmierzony zasób wiedzy i umiejętności. Każdego dnia panowała przyjazna atmosfera, co jeszcze bardziej mobilizowało do skrupulatnego uczęszczania na praktyki.

Mateusz

Okres praktyk spędzony w firmie PS Komputer był niezwykle owocny i przyjemny. Warunki do nauki były idealne – częste wyjazdy „w teren”, zawsze chętni do pomocy pracownicy serwisu, a także przyjazna atmosfera powodowały, że perspektywa, zbliżającego się z każdym dniem, powrotu do szkoły, wcale nie napawała radością. Podczas tych czterech tygodni miałem możliwość nauczenia się wielu nowych i niezwykle przydatnych w zawodzie rzeczy, a także sprawdzić w praktyce już wcześniej zdobyte umiejętności. Szczerze polecam to miejsce każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę, a przy tym przeżyć niezapomniane i pełne radości chwile.

Sebastian

W dniach 27.02 – 23.03.2012 odbywałem praktyki w firmie PS Komputer. Jestem uczniem Bydgoskiego Elektronika w którym nie mam za dużej styczności ze sprzętem. Z początku nie miałem pojęcia jak będą wyglądać praktyki i czy wiele się nauczę. Podczas odbywania praktyk panowała miła atmosfera, wszyscy byli pomocni i jak coś było niezrozumiale to zostało wytłumaczone w taki sposób, że wydawało się wręcz banalne. Gdyby praktyki w naszej szkole odbywały się więcej razy zapewne bym tu wrócił by nauczyć się więcej przydatnych rzeczy o których w szkole uczymy się tylko w teorii. Był to krótki ale jakże owocny miesiąc. Polecamy tą firmę wszystkim którzy chcą się nauczyć i pracować w miłej atmosferze.

Łukasz

Praktyki w PS Komputer odbywałem w okresie 27.02-23.03.2012. Jestem uczniem III klasy Technikum Elektronicznego. Wspominam ten czas bardzo pozytywnie. Była to znaczna różnica niż to co robimy w szkole. Na zajęciach sama teoria, nie wiele praktyki, ze sprzętem prawie w ogóle styczności. Przed praktykami , jak wszyscy, wątpliwości czy nie będzie to zmarnowany miesiąc, lecz gdy tu trafiłem od razu dostałem ciekawe zajęcia i po mimo wielu rzeczy do zrobienia jednego dnia, każdego kolejnego znajdowało się coś nowego. Wiedzę o sprzęcie, systemach czy programach nabrałem tutaj bardzo dużą. Zawsze jak czegoś nie wiedziałem to pracownicy podpowiadali lub tłumaczyli co i jak zrobić. Atmosfera była bardzo przyjazna, często można było się pośmiać, nie to co w niektórych firmach, gdzie dostajesz zadanie, robisz to sam, tylko od czasu do czasu Cię kontrolują. Po tym, miesiącu gwarantuję, że nie będzie się chciało wracać do szkoły. Polecam wszystkim przyszłym praktykantom firmę PS Komputer.

Renata

Z dniem 10 października 2011r. rozpoczęłam miesięczną praktykę w PS Komputer. Dzisiaj jest to mój ostatni dzień i na pewno bardzo miło będę wspominać ten jakże krótki, ale intensywny okres nauki w serwisie. Trochę się obawiałam ze względu na to, że w innych serwisach na dzień dobry dostawałam krzywe spojrzenie w stylu "dziewczyna?!". Tutaj od drzwi dostałam miły uśmiech pracownika i słowa "Może Pani odbyć u Nas praktykę bez problemu". Bardzo chętnie przekraczałam progi tego serwisu przez ten miesiąc i nie traktowałam tych praktyk byle je tylko "odbębnić". Nabyłam tutaj wiele praktycznych umiejętności, których nie da się nauczyć podczas zajęć szkolnych i nie mówię tu o umiejętności parzenia kawy ;). Właściciel jak i również pracownicy są bardzo mili, w każdej chwili gotowi pomóc i udzielić fachowej, ale i przystępnej odpowiedzi. Zachęcam wszystkich zdolnych przyszłych praktykantów do odbywania tych praktyk w tym przyjaznym miejscu na ul. Dworcowej 22.

Sebastian

W okresie od 28 kwietnia do 30 maja 2011 roku odbywałem zajęcia praktyczne w firmie PS Komputer. Jestem uczniem bydgoskiego elektronika, aktualnie maturzystą. Bardzo miło wspominam ten okres w czasie mojej nauki. Była to spora odskocznia od tego czym zajmowaliśmy się w szkole. W szkole jak to w szkole uczymy się „suchej” teorii. Bardzo rzadko mamy możliwość przełożyć swoją wiedzę na praktykę. Właśnie tutaj miałem ku temu znakomitą okazję. Jeszcze zanim tutaj trafiłem miałem wiele wątpliwości. Przede wszystkim jak to wszystko będzie się odbywać, jakich pracowników tu spotkam i przede wszystkim czy się czegoś nauczę. Wiele też słyszy się, że w niektórych zakładach praktyki są tylko po to, żeby je „odbębnić”. Jednak w tym przypadku nic z tych rzeczy, a moje wątpliwości zostały rozwiane już w pierwszych dniach praktyk. Bardzo szybko przystosowałem się do mechanizmu funkcjonowania firmy i dobrze się wkomponowałem. Pracownicy byli dla mnie bardzo mili, a czasami bardzo wyrozumiali i zawsze służyli mi pomocą. Ani chwili nie nudziłem się, zawsze miałem ciekawe zajęcie. Przede wszystkim i co najważniejsze zresztą, nauczyłem się tutaj rzeczy, których nigdy nie dowiedziałbym się w szkole, a z nabranego doświadczenia korzystam każdego dnia. Jeśli chcecie aby miesiąc praktyk nie był czasem straconym, a wykorzystanym w 100% na zyskanie doświadczenia, to bardzo polecam wam PS Komputer. Bo naprawdę warto.

Szymon

Otóż w dniach od 28 kwietnia do 30 maja 2010 roku odbywałem zajęcia praktyczne w firmie PS KOMPUTER. Jestem uczniem Zespołu Szkół Elektronicznych, obecnie 4 klasa. Mimo iż od czasu praktyk minął już ponad rok to i tak jeszcze bardzo dobrze pamiętam chwile naprawdę mile spędzone w tym zakładzie. Przede wszystkim miałem wątpliwości co do początków, bo wiadomo, że zazwyczaj są trudne. Tutaj wręcz przeciwnie, od samego początku czułem się dobrze jako praktykant i przede wszystkim miałem ciekawe zajęcie. Mile zaskoczyli mnie pracownicy firmy, którzy byli "dla ludzi", czyli po prostu w porządku. Rzadko w której firmie przez cały miesiąc praktyk ma się jakieś zajęcie i to ciekawe. Praktycznie każdego dnia dowiadywałem się wielu ciekawych rzeczy, o których dowiedzieć się można tylko na praktykach, wiadomo, że w szkole prawie wszystko się ogranicza do "suchej wiedzy". Także ogólnie polecam tą firmę wszystkim, którzy nie chcą po prostu odfajkować sobie praktyki, ale dowiedzieć się czegoś ciekawego, co na pewno przyda się w późniejszym czasie.

Mikołaj

W 2008 roku na wiosenne praktyki wybrałem firmę PS Komputer w Bydgoszcz. Pomimo początkowych problemów ze strony szkoły (brak umowy na czas, itp.) właściciel podszedł z wielką wyrozumiałością do całej sprawy. Cały okres 4 tygodni praktyk wspominam bardzo mile. Atmosfera panująca w zakładzie była bardzo miła. Dzięki bezpośrednim kontaktom z uszkodzonymi sprzętami można było nauczyć się w praktyce wszystkich czynności, które ze szkoły znałem tylko z teorii. Teraz studiując dalej informatykę, wiem że chcę (o ile to możliwe ;) ) wrócić tutaj na praktyki.

Krótko o firmie

Specjalizujemy się w informatycznej obsłudze firm od początku naszej działalności, czyli 2002 roku. Prowadzimy również serwis stacjonarny i sklep internetowy. Bogata oferta różnego rodzaju sprzętu komputerowego. Komputer dla gracza, księgowej, zapracowanego szefa i dla wielu innych komputery Bydgoszcz.

Kontakt z nami

 • Adres: Bydgoszcz, Dworcowa 22

 • Telefon: (52) 34-56-444

 • Telefon: 575 054 721

 • Email: biuro@pskomputer.pl